Inspirace

Ukažte svůj pokoj!

4. července 2011 v 17:47 | Ann

Určitě si z vás už pár "maniaků" přetvořilo svůj pokoj, nebo alespoń jeho část. Podělte se! Ať je to celý pokoj, či jenom jeden prvek, na který jste neobyčejně hrdé...pošlete fotky z vašeho malého lesního světa :) na náš email (mori-girls@email.cz) a předveďte se. První předvedený pokojík bude pokjík adminky Ann - tedy mě :). Buduji ho už asi rok, není ale stále hotový, ale jsem na něj pyšná ! <3 Už brzy! :) ^-^


Mori item!

4. června 2011 v 10:17 | Johanka
...Při procházení www.Tokyofashion.com Si uvědomuji, jak je důležitý ,,pléd" (nebo jak to nazvat). Je to hezčí doplněk k mori než mikina (ještě jsem neviděla mori v mikině, ale chci, chci! Inspirujte mě!) a má to širší využití než cardigan...(Nic proti cardiganům!) =:3

DIY - návody

16. května 2011 v 10:00 | Ann


Při prolétávání internetu jsem zabloudila na stránky se střihama a samozřejmě mě hned trklo do očí několik vcelku mori-inspired návodů. A pokud to s mori nešlo dohromady, vždy se to dalo jednoduše převést.
Polovinu návodů co teď uvidíte asi ani nebudete potřebovat, ale jde hlavně o ten nápad! :)
Například takový pásek by mně nikdy nenapdlo udělat :) (podívejte se, jak je dělaly!), ale je úžasný! <3 jakmile budu mít čas, tak se do toho hned pustím.

Užitečné odkazy :3

24. února 2011 v 13:38 | Johanka
Krásn den dámy :)
Našla jsem skvělý odkaz s nejčastěji kladenými mori otázkami a doporučeními jak se oblékat.

Mori zápisník - Proxima

3. února 2011 v 18:47 | Ann
Mori girls si libují v různých deníčcích, zápisníčcích a podobných prkotinkách. A já nejsem jiná. Při projíždění blogů jsem narazila u naší šikovné Proximy na návod, jak se jeden takový zápisníček vytvořit. Tak jsem se sní domluvila a tady to máte: návod

Nad tímhle kousek zůstavají jen oči stát! 
Moc pěkná práce!! :)

Já už sbírám materiál a snad se i já někdy s Vámi podělím o mé "veledíla".


Sovy

10. ledna 2011 v 19:37 | Ann
Sovy - smybol moudrosti. Ale také krásná  "mori"  zvířata. Existuje s nimi spousta doplňků - těžítka, ozdobné sošky, polštářky. Cokoliv. 
sovy

Tenhle noční savec  inspiroval několik návrhářů ve své tvorbě ať už evropské, nebo asijské. Nejvíce ale soví doplňky naleznete v Japonsku a Korey. 
Marc Jacobs :
Ann

sovy
sovy
Mě tahle soví móda nesmírně uchvátila. Každičký šperk, model má svou vlastní duši a osobitou auru. Být Vámi, rychle si zaběhnu do nejblížšího GATE, kde nyní nějaké takové šperky při troše štěstí seženete - zatím jsem tam viděla prstýnky, řetízek a dokonce i náušnice :). Víte taky o něčem zajímavém? Podělte se v komentářích. (Kde seženu soví triko prosím ??!)
sovy

Very quick post

3. prosince 2010 v 20:22 | Ann
monki magazine
Tak včera mi přišel časopis Monki konečně domů :). Ovšem sama jsem jeho nádherné stránky otevřela až dnes a musím vám ho vřele doporučit :).
 Ve čtvrtletníku naleznete spoustu obrázků, i nějaké ty texty. Představují Vám zde dvě zpěvačky, doporučují nějaké písničky a dávají ochutnat i z příští kolekce :).


Jestli chcete časopis domů taky, tak hezky zalezte na stránku monki.com a objednejte si jej zdarma.

monki magazine

monki magazine
monki magazine

Šperky a jiné doplňky I.

30. listopadu 2010 v 15:00 | Ann
jak je to se šperky u "mori"? Tentokráte se mi do hlavy vloudila myšlenka o špercích. Kde sehnat hezké, levné a totálně mori nezbytné doplňky a jak by vůbec měly vypadat. 
mori
Vzhled šperků je asi na každé z nás, ale měly by jsme se vyvarovat až příliš uměle vyhlížejících kousků. Nějaká plastová mašle na řetízku je ok, plastový ptáček, který ale věrně kopíruje svého živého bratříčka také, ale moderní výmysly ve stylu barbie růžových rtěnek opravdu ne :D. Za nejvhodnější a takový nejpraktičtější přívěšek by se měl nejvíce pokládat nějaký neutrální stromek, nebo obyčejné perly. Můžete si je vzít jak k normálnímu oblečení tak i do outfitu, jako je tenhle. (či složitějšímu)

Pokud chce člověk zavítat ještě hlouběji a nebojí se ukázat světu své "mori" já, pak jsou tu pro něj všelijaké konvičky, lžičky, šicí stroje, ozdoby z květin nebo zvířátka. Nádherné výrobky má například značka Wonder Rocket - 

           

a ani motiv Alenky v říši divů se v tomhle stylu neopomíjí. Například již dříve zmiňovaná značka Sechuna má několik doplňků v Alenkovském stylu.

A jakými šperky to nikdy nepokazíte? Dřevěnými korálky, náramky z kůže nebo z krajek. Chystám se vyrábět náramek z krajek, nějaký vyztužený, barevný ve "folklor" stylu. Uvidím, jak se mi to podaří :).

Šperky v tomto stylu samozřejmě najdete v každém mori girls obchodě (zde je krátký seznam nejpopulárnějších). U nás bych Vám snad doporučila Fler.cz. 
Obchody na fleru které mě zaujaly:
fleuriste - samí ptačci a sovy, větvičky a spousta dalších krásných věcí :)
U devíti koček - nezklame, pokaždé jen překvapí nádhernými komponenty

opravdu výběr je veliký, doporučuji si projít materiály na výrobu bižuterie a tam si jen vybrat :)
upozornění: z výše uvedených obchodů jsem zatím neobjednávala, můj názor je založen jen ná tom, co vidím :D

A obecně stejně platí, že čím více vintage nebo retro, tím lepší :).
Ve druhé části se zaměřím více na doplňky jako jsou sešity, kabelky a jiné. Pokud se Vám článk nezdá dost vyčerpávající (zdaleka ne xD), ještě doplním.

Dekorace - hvězdičky

28. října 2010 v 9:08 | Ann
Narazila jsem na návod, jak si vytvořit tyhle bílé hvězdy. Zasněžené stěny pokládám za velice "mori" a určitě si jimy někdy pokojík vyzdobím :).
hvězdy

Talíře na stěny

20. října 2010 v 20:51 | Ann
Objevila jsem na blogu: daydreamlily pár dopňků do pokojíčku. vyzdobily by jste si i vy těmito drobnostmi svůj pokoj?
Něco podobného máme i my v kuchyni :)
6zd4b2y
ozdubky

ach! vrchol rozomilosti!
 
 

Reklama